שאלות נפוצות

השאלות שלכם – התשובות שלנו

ריכזנו עבורכם את מיטב השאלות הנפוצות

מחקר גינאולוגי לאיתור יורשים בעיקרו משמעותו איתור אנשים אשר זכאים לחלק בעיזבון. כאשר עיזבון מוגש לאישור לבית משפט, אנו עובדים כדי לאתר יורשים נעדרים, ואנו חוקרים את ההיסטוריה המשפחתית כדי לזהות יורשים לא ידועים.

ברוב המדינות, בת הזוג של הנפטר, ילדיו או קרובי משפחה בעלי קרבת דם אשר מוצאם מהסב והסבתא של הנפטר או מצד המשפחתי של אמו או מהצד המשפחתי של אביו זכאים לקבל את הנכסים.
לעיתים, נפתחים תיקי עיזבון שבהם חלק או כל היורשים המתאימים אינם ידועים. זהו מאורע שכיח באופן מפתיע. אנו חוקרים את משפחת הנפטר שהעיזבון על שמו, ומאתרים בעלי זכאות להשתתף בחלוקת העיזבון
באופן כללי, אנו נמנעים מלגלות פרטים על העיזבון עד אשר כל היורשים חתמו על הסכם איתנו או עם הלקוחות אותם אנו מייצגים. הדבר נעשה כדי להבטיח כי אנו יכולים לקבל בחזרה את זמן המחקר והעלויות שלנו.
עיזבונות מופנים אלינו על ידי בתי משפט, עורכי דין, מנהלי עיזבון ועל ידי הרשת הבינלאומית שלנו של חוקרים ועמיתים.
עד אשר ואלא אם כן אתה מקבל בפועל נכסים מהעיזבון, לא תהיה חייב דבר. כאשר בית המשפט מחלק את העיזבון, אתה חייב לנו רק את השכר בהתבסס על ההסכם אשר חתמת איתנו.
העמלה שלנו מבוססת על אחוז קבוע מכל מה שתקבל. היא אינה יכולה להיות גבוהה יותר מאשר הירושה אותה אתה מקבל.
אין לך כל חבות בשטח זה. בית המשפט או מנהל העיזבון משלמים את חוב העיזבון לפני החלוקה. אם החובות עולים על הנכסים, העיזבון מוכרז כחדל פירעון. במקרה זה, אתה לא תקבל כל נכסים, אך לעולם לא תישא בכל חבות.
שום דבר לחלוטין. אנו מקבלים תשלום רק אם אתה מקבל נכסים מהעיזבון. הלקוחות שלנו לעולם אינם מתבקשים לשלם תשלום כלשהו מראש. אם אינך מקבל נכסים כלשהם, אינך משלם דבר.
התשובה תלויה, בחלקה הגדול, בהיכן הוגש העיזבון. לוח הזמנים של בית המשפט ודרישות זמן סטטוטוריות משתנים מתחום שיפוט אחד למשנהו. ברוב המקרים, חלוקה נעשית תוך 18 – 24 חודשים. יחד עם זאת, הדבר עלול לקחת זמן רב הרבה יותר.
ברוב המקרים, בית המשפט קובע את החלק שלך בהתבסס על קרבת המשפחה שלך לנפטר, מספר התובעים בסך הכול, וחוקי הירושה והחלוקה של המדינה או הארץ הזרה בה התיק מתנהל.
ברוב תחומי השיפוט, אם אינך עושה דבר, החלקים בעיזבון אשר עשויים להיות שלך לפי החוק עלולים להיות מועברים למדינה ככספים מופקעים, או שחלקים אשר לא נתבקשו אלה עלולים להיות מחולקים ליורשים הידועים לבית המשפט.

שאלות בנושא פורטוגל

כן, פורטוגל חברה מלאה באיחוד החל משנת 1986.
הקהילה היהודית בפורטוגל גובה 500 יורו. משרד המשפטים הפורטוגלי גובה 250 יורו. בנוסף, יש עלויות של אימות נוטריוני ותרגום נוטריוני של מסמכים שונים. גובה עלויות אלה כ-550 יורו. לעיתים כדאי גם לעשות בדיקת ד.נ.א. שעולה כ-100 יורו וחוות דעת גנאולוגית (חקר המשפחה) שעלותה משתנה ממקרה למקרה.
כן, כל עוד הבקשה לאזרחות מוגשת במשותף ובאותו מועד, על כל משתתף נוסף לשלם 250 יורו במקום 500 יורו. בן משפחה הוא כל מי שיש לו קשר ישיר למבקש כגון אח/אחות לאח/ות, בן/בת להורה, והורה לבן/בת.
כל מבקש שהוא יהודי, מעל לגיל 18, שאין לו עבר פלילי ומוצא אבותיו הינו ממגורשי ספרד עם אוריינטציה לפורטוגל.
לפי החוק החדש, רק מי שמלאו לו 18 שנים זכאי לקבלת אזרחות פורטוגלית. יחד עם זאת, ילדים קטינים של הורה שהוצאה לו האזרחות הפורטוגלית לפי החוק החדש, יוכל להסדיר אזרחות לילדיו הקטינים מכח חוקי אזרחות פורטוגלים האחרים
לא כל עורך דין הוא עורך דין מומחה להסדרת אזרחות פורטוגלית ששולט בנבכי התהליך והחוק. עורך דין מומחה יודע להשיא את סיכויי ההצלחה של המבקש. הוא יודע איזה ראיות לאתר ולהציג (ואיזה לא להציג) כך שבסופו של דבר, הוא עשוי לחסוך ללקוח זמן וכסף בהליך הסדרת האזרחות.
הזמן משתנה ממקרה למקרה ומתקופה לקופה בהתאם לעומס במשרדים הפורטוגלים. בכל זאת, ניתן לדבר על זמן משוער של כשנה, שנה וחצי לקבלת האזרחות.

עוד שאלות?