אזרחות הונגרית

תהליך קבלת אזרחות הונגרית

נכתב על ידי עו״ד ערן וגנר

נכתב על ידי עו״ד ערן וגנר

תוכן עניינים

יצירת קשר

שיתוף מאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

תהליך הוצאת האזרחות ההונגרית

עם השנים הליך בדיקת הזכאות לאזרחות ההונגרית הפך להיות מורכב יותר, והטיפול אורך שנים רבות, שכן חוקי קבלת האזרחות הוקשחו וכל בקשה נבחנת בקפידה ברמת הזכאות המהותית ובטיב המסמכים המוכיחים את הזכאות.

הסדרת הזכאות לאזרחות הונגרית באמצעות הצוות המיומן של המשרד מגדילה הסיכויים לקבל האזרחות ההונגרית וכן מפחיתה באופן דרסטי בזמן הטיפול.
טיפול בהסדרת הזכאות לאזרחות ההונגרית ע”י מי שאינו בקיא בכל רזי החוק עלול לגרום לנזק בהליך הוצאת האזרחות שלא יהיה ניתן לתקנו, גם ע”י מומחים בתחום.

מי זכאי לאזרחות ההונגרית?

מסלול ראשון

זכאות לאזרחות הונגרית לפי קשר דם ללא ידיעת השפה ההונגרית
האזרחות ההונגרית עוברת בקשר דם, זאת אומרת שמבקש הבקשה צריך להיות צאצא ישיר של אזרח הונגריה. אין צורך לוותר על האזרחות הישראלית בכדי לקבל האזרחות ההונגרית. אין צורך בידיעת השפה ההונגרית בכדי להסדיר קבלת האזרחות ההונגרית.
החוק ההונגרי מבחין בין מי שנולד לפני ואחרי 01.10.1957:
מגיש בקשה לתעודת אזרחות הונגרית שנולד לפני 01.10.1957 צריך להוכיח כי אביו (להבדיל מאימו) היה בעל אזרחות הונגרית וכי אזרחות זו לא נשללה.
בנוסף, הוא יכול להוכיח כי אימו היתה בעלת אזרחות הונגרית. במקרה כזה תוענק האזרחות ההונגרית ע”י נשיא הונגריה, אך לא ניתן יהיה להעביר אותה לצאצאי המבקש שנולדו בטרם הענקת האזרחות ההונגרית.
לחלופין, מגיש בקשה לתעודת אזרחות הונגרית שנולד אחרי 01.10.1957 צריך להוכיח כי אביו או אימו היו בעלי אזרחות הונגרית וכי אזרחות זו לא נשללה. במקרה כזה, כל צאצאי המבקש יהיו זכאים לקבלת אזרחות הונגרית.
במקרים בהם האב ממוצא הונגרי והאם ממוצא אחר, נבחן בקפידה גם המוצא של האם של מבקש הבקשה. ובמקרים רבים, לאור האמנות השונות בענייני אזרחות כפולה בין הונגריה לבין מדינות מזרח אירופה, הבקשה לאזרחות הונגרית לא תאושר.

מסלול שני

זכאות לאזרחות הונגרית לפי קשר דם בכפוף לידיעת השפה ההונגרית
כל מבקש בקשה שאינו עומד במסלול הראשון או כל מי שהוא צאצא לאדם שנולד ב”הונגריה הגדולה” (דהינו, שטח הונגריה ערב מלחמת העולם הראשונה שכולל בתוכו את טרנסילבניה ברומניה, סלובקיה, איזור הקרפטים באוקרינה וחלק ממדינות יוגוסלביה לשעבר) והינו שולט בהונגרית ברמה בינונית זכאי לקבלת אזרחות הונגרית. ילדים מתחת לגיל 14 זכאים לקבלת אזרחות הונגרית במידה ואחד מההורים שלהם שולט בהונגרית ברמה בינונית.
כל הבקשות צריכות להיתמך במסמכים מתאימים המוכיחים את הזכאות לאזרחות הונגרית. המשרד מטפל במידת הצורך באיתור המסמכים הרלוונטיים בהונגריה, רומניה, סלובקיה, אוקרינה וסרביה.
לאורך השנים המשרד טיפל במאות בקשות לקבלת אזרחות הונגרית הדורשות את ידיעת השפה ההונגרית ברמה בינונית, גם למבקשים שלא היו דוברי השפה ההונגרית בתחילת התהליך.

לקבלת פרטים נוספים ובדיקה ראשונית לזכאות לאזרחות הונגרית נא צור קשר עם המשרד.

שיתוף מאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

יצירת קשר